Sahte Bilim Spiritüel

Üçüncü Gözünüzün Doğaüstü Güçlerini Keşfedin: Beyin Epifizini Çalıştırma Yolları

Credit: inspireactachieve.com

Beyin Epifizini nasıl kullanabiliriz?

Sezgileri, zekayı ve ruhsal aydınlanmayı doruk noktasında kullanabilmemiz için Beyin Epifizinizi harekete geçirmek şarttır.

Antik kültürler ve mistikler tarafından genellikle “Üçüncü Göz” olarak adlandırılan epifiz, beynin merkezinde, sağ ve sol loblarının arasında bulunur ve serotonin, melatonin gibi sinir ileticileri üretmekten sorumludur.

Tabii, beyin epifizinin, “Üçüncü Göz” olarak adlandırılmasının bir sebebi var. Beyinden ayrılıp incelendiğinde beyin epifizi, aslında tıpkı gözlerimiz gibi fotoreseptörler içerdiği ve aslında iki gözümüz yoluyla iletilen ışık tarafından aktif hale geldiği bulunmuştur. Gözlerimizle iletilen bu güneş ışığı, beyin epifizinin serotonin üretimini harekete geçirmekle kalmayıp epifiz bezine bulaşabilecek zararlı kimyasallardan kurtulma yeteneğini güçlendirmek için daha da çalışır. Beyin epifizi karanlık tarafından da uyarılır. Bu uyarılma sürecinde epifiz, melatonin salgılayarak uykuya dalmamıza yardımcı olur.

Güneş-> Serotonin
Ay -> Melatonin

Beyin Epifizini Arındırma Yolları

Beyin epifizi doğal biyolojik yapımızın bir sonucu olarak, kan-beyin bariyeri ile korunmaz ve bu nedenle kan dolaşımına giren zararlı toksinlere karşı ek bir savunma mekanizması bulunmamaktadır. Sentetik florür ve sentetik kalsiyum gibi spesifik toksinler, beyin epifizinin sinir iletici üretme ve güneş, ay, yıldızlardan gelen ışık fotonlarını alabilme yeteneklerini zayıflatıyor.

Ayrıca, sentetik florür ve sentetik kalsiyum ile organik florür ve organik kalsiyum arasındaki farkı ayırt edebilmek oldukça önemlidir. Organik gıdalar gibi bitki kaynaklarından alındıkları sürece, kalsiyum ve florür son derece sağlıklı minerallerdir. Fakat, endüstriyel işlemle sentetik olarak üretildiğinde ve musluk suyuna, vitamin takviyelerine, diş macunlarına ve diğer ürünlere ilave edildiğinde, bu sentetik minerallerin beyin epifizine ve vücuttaki birçok organa zararlı etkileri olduğu gösterilmiştir.

Beyin epifizimizi açmaya başlamadan önce sentetik florür, sentetik kalsiyum, çeşitli ilaçlar ve yukarıda bahsedilen toksinler gibi epifizin işlemesini engelleyen kimyasalların bedenimizden arındırılması gerekir. Eğer musluk suyu içiyorsanız doğal kaynak suyu, yeraltı suyu ya da karbon filtreyle arındırılmış sular gibi daha saf ve güvenli alternatifler tercih etmelisiniz. Sonrasında da hayatınızdaki tüm vitamin takviyelerinden, mineral destekli yiyeceklerden ve florür ya da kalsiyumlu diş macunlarından uzak durmaya çalışabilirsiniz. Sonuncusu ve en önemlisi de duşunuza takacağınız karbon filtreye ayıracağınız 5 dakika. Karbon filtre, duş alırken vücudumuza gözenek ya da akciğer yoluyla girebilecek klor, florür, kullanılmış tuvalet kâğıdı partikülleri ve musluk suyunda bulunabilecek zararlı maddeleri filtreler.

Beyin Epifizini Nasıl Çalıştırırız?

Beyin epifizinin çalışmasını önleyen yabancı maddeleri vücuttan arındırmaya başladıktan sonra, epifizin işleyişini ve yeteneklerini harekete geçiren uygulamalara adım atabilirsiniz. Hayatınız boyunca yapabileceğiniz en güzel uygulama meditasyondur. Meditasyon, yaşam gücü enerjisini üretmekten ve yönetmekten sorumlu olan çakra sistemlerini uyarmak için çalışır. Meditasyon, bilinçli yaşamımıza berraklığı ve sezgiyi getiren biyoelektrik ve sıfır nokta (zero-point) enerjisini beyin epifizine yönlendirir.

Hem beyin epifizini hem de vücuttaki tüm çakra noktalarını çalıştıran ve meditasyondan daha etkili bir egzersiz yaklaşımı olan Kundalini yoga, omurganın en altındaki çakra noktası Kundalini’den, omurganın en üst noktasındaki beyin epifizine, yani üçüncü göz çakrasına çıkarak enerji aktarımı yapar. Kundalini’yi aktive ettikçe ve beyin epifizine giden yolu açtıkça, Güneş’in ve kozmosun göklerden gelen foton enerjisini Dünya’ya kök salan fiziksel bedenimizle birleştirebiliriz. İskelet sistemimizdeki kemikler teknik olarak merkezdeki pizoelektrik kristaller olduğu için Kundalini enerjisi, üst omurganın en tepesindeki beyin epifizi enerji noktalarına ulaşana kadar 33 omur noktasını teker teker aktive ederek omurganın kristal kemikleri arasında yukarı ve aşağı doğru dolanır.

Beyin Epifizine Uygun Beslenme

Beyin epifizini hızlandırmaya ve arındırmaya yardımcı birçok besin bulunur. Beslenme programınızdaki organik bitki ve hayvan yüzdesini olabildiğince yüksek tutmalısınız. Organik beslenme, sizi böcek ilaçlarından, bitki ve mantar ilaçlarından, GDO’lardan ve fiziksel, ruhsal sağlığınızı alt üst edebilecek zararlı kimyasallarla dolu besinlerden uzak tutar.

Beyin epifizini özellikle destekleyen ve aktive eden gıdalar arasında zerdeçal (çayı ve çiğ hali), kakao çekirdeği, yeşil bitki ve sebzeler, doğada bulunan kaynak suları, reishi mantarı çayı, çim suları, pancar ve elma sirkesi bulunur. Zeolit tentürleri, bentonit kili, organik MSM tozu ve monoatomik altın (ormus gold), beyin epifizini arındırılmasına ve aktive edilmesine yardımcı takviyelerdir.

Kulağa düzenbazlık gibi geldiğini düşünebilirsiniz ancak kimse, insanların gerçeklik algısı ile maneviyatları arasındaki büyük kopukluğu inkâr edemez. İnsanların çoğu, sınırlı bir süre için dünya üzerinde yaşayacak olan bedenler olduğu düşüncesinden bir türlü sıyrılamıyor. Beyin epifizimiz yardımıyla, aslında insanlığın geçici olarak insan tecrübesi yaşayan sonsuz enerjiden var olduğumuzu anlayabiliriz. Dünya uyanıyor ve çoğumuz, derinlerde sahip olduğumuz güçleri farkına varmaya ve anlamaya başlıyoruz.

Beyin epifizinizi aktifleştirmeye bugün başlayın! İçinizde keşfedilmeyi bekleyen bilinçli kişiyi uyandırmanın vakti geldi de geçiyor!

Kolektif Kozmos’da yayımlanan, yazar veya çevirmenlerimize ait herhangi bir yazı, çeviri, makale veya haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanımı halinde muhataplar hakkında hukuki yollara başvurma hakkımız saklıdır.

Yazının Orijinal Linki

Çeviren: Ceren Ürkmeztürk

Çevirmen Künyesi

Ceren ÜRKMEZTÜRK
Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümü’ndeki öğrenimimi sürdürmekteyim. Bilime oldukça meraklı olduğum için teknik çeviri üzerine çalışmayı seviyorum. Japon kültürü ve diline engellenemez bir ilgim var ve bu yüzden 3 yıl önce Japonca öğrenmeye başladım. Dilerim ki yakında, Japoncadan Türkçeye çevirdiğim metinleri de beğeninize sunabilirim.

4 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

    • Epifizi uyaran gıdalar bölümünde hayvansal gıda öneriliyor,başka bir kanaldan aldığım bilgiye göre hayvanlar öldürülürken korkuyorlar ve adrenalin salgılıyorlar .Bu salgı kan yolu ile bütün vucuda yayılıyor , bizde hayvansal gıda alarak korku negatif enerjiyi bedenimize alıyoruz.. Bu korku enerjisi ile epifizi uyarabilirmiyiz…? Sevgiler

      • hayvansal gıdaları tüketmemelisin aksine köreltir. yanlış anlamış olabilirsin ilk defa sizden duydum bunu doğrusu tam tersidir. neden yenmeyeceğine gelecek olursak et yediğimizde o hayvanın DNa sınıda sindirmiş oluruz. dolayısıyla hayvanın olumlu olumsuz deneyimlerinide alırız. Bu da epifiz bezinin bireyin psişik mavikopya farkındalığının sürdürülebilirliğini engelleyebilir. (burada demek istediği o hayvanın dna sında kayıtlı akaşik kaydın bize müdahale ediyor oluşu.)

  • Merhaba,

    Bahsettiğin Zeolit tentürleri, bentonit kili, organik MSM tozu ürünlerini güvenilir olarak nereden tedarik edebiliriz. Yardımcı olabilir misin?

Bizi Takip Edin

Haber Bültenimize Abone Olun

error: İçeriğin İzinsiz Kopyalanması Yasaktır.