Spiritüel

Nedense Normal Kabul Ettiğimiz Toplum Hakkındaki 10 Saçmalık

Trafik - Kolektif Kozmos

Biraz zaman ayırıp dünyaya baktığınızda, işler berbat görünebilir. Akşam haberlerini 5-10 dakika izlediğinizde göreceğiniz tek şey savaş, çatışma, ölüm ve hastalık gibi tat kaçıran şeylerdir. Tabii ki bu, medyanın sansasyon yaratmak ve insanları ekranlara kitlemek için izlediği içerik stratejisinin bir parçası olsa da dünyamızın mevcut durumu hakkında gerçek bir şeyler ortaya koyduğu kesin.

Michael Ellner’ın da dediği gibi: “Bize bir bakın. Her şey tersine gidiyor, her şey alt üst olmuş. Doktorlar sağlığı, avukatlar adaleti, psikiyatrlar kafaları, bilim insanları gerçeği yok ediyor. Medya bilgiyi, dinler maneviyatı ve hükümetler de özgürlüğü mahvediyor.”

Ellner’in bu sözü şu anki durumumuzu eleştirmeyi basitleştirse de birçok açıdan tamamen doğrudur. “İyilik” adına yaptığımız şeylerin çoğu, bu süreçte başka şeyleri yok ediyor ve aslında yapılan her şeyde bir kâr amacı gözetiliyor.

Seçimlerimizin bizi, önümüzdeki her şeyi yok ettiğimiz bir noktaya nasıl getirdiğini defalarca gördük. Artık bu soruyu sormanın vakti geldi: Her şeyi değiştirmenin tam zamanı değil mi? Bizi buralara kadar getiren geçmişimizi, düşüncelerimizi ve seçimlerimizi tekrar gözden geçirecek kadar kararlı ve dürüst müyüz? Dengeyi düzeltmek için şimdi tamamen farklı şeyler mi yapıyoruz?

FWC’deki insanlar bu değişimin tam zamanı olduğuna inanıyorlar ve toplum hakkında garip bir şekilde kabul ettiğimiz gerçekleri bir araya getirdiler.

  • Hava, su, gıda, toplum ve çevreden ziyade, para ve ekonomiye daha çok önem veriyoruz.
  • Her yıl milyonlarca insanın ölümüne sebep olan organize ticaret sistemlerini kullanıyoruz.
  • Dünya’yı bölümlere ayırıp bu bölümlerin kime ait olduğuna karar vermek için savaşlar yapıyoruz.
  • Bazı insanlara “asker” dediğimizde onların diğer insanları öldürmesi birdenbire normal oluyor.
  • Gıda, giyim ve deneyler için her gün milyonlarca hayvana yok yere işkence edip öldürüyoruz.
  • Çocuklarımızı yıllarca, hayatları boyunca neredeyse hiç kullanmayacakları bilgileri ezberlemeleri için okula gönderiyoruz.
  • Ailelere finansal baskı kurarak çocuklarının gelişimini yakından takip etme olanağını vermiyoruz.
  • Milyonlarca dinimiz var ve her biri kendi tanrılarının veya tanrı yanılgılarının tek gerçek olduğunu söylüyor.
  • Hayatı güzelleştiren sevgi ve tutku ucuz şeyler olarak görülürken, savaşlar ile gurur duyuluyor.
  • Gerçekten faydalı bir şey icat eden biri, bu şeyin başkaları tarafından kullanılmasını veya değiştirilmesini engelleyebiliyor.

   

Bunları Değiştirseydik, Sizce Dünya Nasıl Olurdu?

Şu sıralar bir dönüşüm evresindeyiz ve bu dönüşümü iyi yönde tamamlamak istiyorsak bir an önce çözüm bulmamız gerek. Yorumlarda düşüncelerinizi bizlerle paylaşın, çözüm önerilerinizi dinleyelim.

Yazan: JOE MARTINO

Yazının Orijinal Linki

Bizi Takip Edin

Haber Bültenimize Abone Olun

error: İçeriğin İzinsiz Kopyalanması Yasaktır.