Spiritüel

Kundalini Uyanışını Tecrübe Ettikten Sonra Sırada Ne Var?

Kundalini Meditasyon- Kolektif Kozmos

Bugüne kadar bir şekilde meditasyon yaptıysanız, boynuna doladığı yılan ile büyük bir bilgenin önünde bağdaş kuran Buda heykelini de bilirsiniz. Bu temsil, bir gerçekliğe dayanmakla birlikte birçok dini hikayenin de başlangıcıdır.

 

Kundalini uyanışı, omurgayı çevreleyen kötü enerjinin harekete geçirilip başın üzerindeki çakraya gönderilmesini sağlayarak bilince ulaşma yolunda büyük adım atılmasını sağlar.

Kundalini bir kere uyandırıldığında, bedendeki tüm çakraları harekete geçirmeye çalışır. Kişinin büyük bir enerjiyle dolup taşmasını, “İçimizde olan dışımızdadır” felsefesini anlamasını, önceden gelen tüm ikilikleri yıkmasını sağlar. Ona göre, yaşanan her şey bizim hayal gücümüzün bir eseridir, tüm evreni kontrol edebiliriz çünkü evren bizizdir.

Tepe çakrasının uyanması, Kundalini’nin bedendeki yolculuğunu bitirip zihne yöneldiğini gösterir ve bu kutsal incir ağacının görülmesi olarak tecrübe edilir. Bu noktada zihin tüm gücüyle çalışır ve beyin çevresinde dönen her şeyle beraber, büyük bir ağaç gibi hareket eder.

Bilincin korunması, onun bedenin dışında başlayarak -şamanlar tarafından “Dünya Ağacı” olarak da bilinen- hayat ağacına ulaşması dışsal bir süreç olarak gözlenir. Ama aslında tüm olup biten zihninizde gerçekleşir çünkü evren aklidir.

Yapılması gereken enerjiyi sabit tutarak düşünce veya te
crübenin, içeri veya dışarının olmadığı yekpare zihin alanında var olmaktır. Bu durum yaratılış destanında olduğu gibi Hristiyan ve Katolik inançlarında da Hz. Musa ve Hz. İsa’nın hayat ağacına alınması örnekleriyle yer bulur.

Buda, Hz. İsa, Hz. Musa, Mevlana ve birçokları Buddhi ağacındaki yılanı savurup atma ve suyun üzerinde yürüme hikayelerinde işaret edildiği üzere belli bir bilinç düzeyine erişmişlerdi.

Son yıllardaki küresel uyanışla birlikte, Kundalini uyanışı en tecrübesizlerin bile başına gelebiliyor. Her bir insan bu durumu farklı yorumlasa da çoğunlukla insan ile kozmik bilinç veya evrenin beyni arasında sahte bir birlik kurulduğu kanısı hakim.

 

Kundalini Uyanışı ile Egoist Benliğin Büyüsünü Aşmak ve İkiliği Kırmak

1.Herşeyi Sorgula

 Bildiğinizi sandığınız her şeyin aslında yanlış olduğunu fark edersiniz. Artık dünyaya daha geniş bir perspektiften bakarsınız. Dünyanın tüm problemlerinin yanlış yola sapmış insanların birer ürünü olduğunu ve nefret propagandalarından, kontrol oyunlarından bıkan pek çok insan olduğunu görürsünüz. Televizyon, radyo ve dergilerin gerçek amaçlarını görüp onları bir kenara ayırırsınız.

2. Bilgelik Kazanır

Evrensel bilinçle aranızdaki bağlantıyı güçlendirmek, kişinin dünyayı algılayışında hızlı bir değişime neden olur. Her şeyin birbirine bağlı olduğu bir inançtan öte bir gerçekliğe yükselir, bu durumun içinizdeki ve etrafınızdaki örneklerine şahitlik edersiniz.

3. İyiyi Kötüyü Bilin

Dünyadaki bunca terör ve sorunu duydukça, bu durumu sorgulayarak aslında şeytanın ne olduğunu kendi deneyimlerinizden öğrenirsiniz. Şeytan yüzünüze bakarken; onun gözünüze, kulağınıza ulaşan bir gülümsemesi içinizdeki en karanlık yerleri ateşe verir. Şeytan kendiliğinden yaratılışa düşmandır ve her zaman insanları doğru yoldan saptırmak için savaşır.

4. Yaratıcılığını Coştur

Hayalleriniz parlaklaşır, düşünceleriniz daha canlı gözükür. Dünya her geçen gün sizin için daha yaratıcı ifadelerin oyun bahçesine dönüşür. Düşünceleriniz ateşlendikçe, inandığınız şeyler fiziksel gerçeklikler olarak ortaya çıkar.

5. Daha Derin Hisset

Merhamet, empati, mutluluk ve hüzün gibi duygular artık sadece size ait değildir. Bu duygular onları arayan ve kaybetmiş olan tüm insanlarındır. “Balıkçı” olmaya çalışırsınız. Balık suda olduğunu bilmedikçe, siz bilgelik dağıtarak onları gemiden uzaklara sürüklersiniz.

6. Yemek Yeme Alışkanlıklarını Değiştir

Bir zamanlar size çok çekici görünen yiyecekler artık bayat ve tiksindirici gelmeye başlar. DNA’nız daha hafif ve enerji veren besinler istemek üzere harekete geçer. Hatta bir süre sonra yemek yiyormuş gibi hissetmezsiniz ve canınız yemek çekmeden günlerce yaşayabilirsiniz.

7. Nefes Alışını Değiştir

Kısa, kesik kesik soluk alıp vermek yerine havayı içinize derin ve dolu dolu çekersiniz. Tekrar nefes almaya ihtiyacınız olmadan bir dakikadan daha uzun süre durabilirsiniz.

8. Önsezilerini Fark et 

Gelecekle ilgili önseziler ve geçmişten gelen anılar zihninizde bir ilham hediyesi olarak beraber çalışmaya başlar. Önceki hayatınızdan gelen anılar berraklaşır ve gelecekle ilgili henüz gerçekleşmemiş kehanetler; o an geldiğinde, sizi olaylara karşı her zamankinden daha hazır yapar.

9. Kendini İyileştirip Geçmişi Yeniden Yaz

Unutulmuş hatıralar, içteki yaralar ve ruhsal problemler iyileşmek için su yüzüne çıkar. Artık bir zamanlar olduğunuz o kişi olmadığınızı ve yaşananların geçmişte kaldığını hissedersiniz. O günkü duygular ve hisler sizi eskisi gibi kötü etkilemez. Affetmek size ve diğer herkese iyi gelir.

10. Üçüncü Gözünü Kullan

Üçüncü göz olayları farklı bir pencereden görmeniz anlamına gelir ve uyanışınız süresince fiziksel olan ile fiziksel olmayan gerçeklik arasında bir köprü görevi görür. Gündelik gerçekliği anlamak için kullandığınız görme yeteneğinizi, bütün bunların çok daha ötesinde olan derin hayaller ve kontrol edilebilen rüyalar görmek için kullanabilirsiniz. Bu sayede telepati ve telekinezi gibi hassas beceriler geliştirebilirsiniz.

Kafatasınızın merkezinde ve alnınız ortasında ateşlenen sürüngen bir enerji, tepe çakrası ve beyniniz arasında bağlantı kuran bir çekme itme hissiyatına neden olur. Bu 3 enerji noktası dünyayı zihninizin gözlerinden veya daha üst bir benlikten algıladığınız bir bilinç merkezi oluşturur.

11. Astral Seyahat ve Kontrollü Rüya (Lucid Dream)

Dışsal derinlikleri keşfettiğinizde, zihninizin içinde seyahat ederek bilincinizi çok daha uzak yerlere götürebilirsiniz. Tanrısallığınızı serbest bırakacak anahtarlar ararsınız.

Siz arayışınıza devam ettiğiniz sırada zihninizin odaklandığı yerlerin tasviri sembollerle belirmeye başlar. Bu sembollere odaklanarak zihninizden daha da ilerisini keşfetmek mümkündür.

12. Noktaları Birleştir

Yüksek bilinç mertebesini sürdürebildiğiniz sürece sizden önce kurulmuş olan yapısal gerçekliğin kırıldığını görmeye başlarsınız. Düşüncelerin gerçekliğe dönüşmesiyle birlikte beyindeki elektriksel dürtüler de dışarıdan gözlemlenebilir hale gelir.

Kendi düşüncelerinizin yarattığı bir gerçekliğin içinde yürüyene kadar arayışınıza devam edersiniz. Tanrının planladığı gibi kendi gerçekliğinizin yaratıcısı olma yolunda ilerlersiniz.

 

LJ Vanier, thespiritscience.net

Bizi Takip Edin

Haber Bültenimize Abone Olun

error: İçeriğin İzinsiz Kopyalanması Yasaktır.