Yarat & Üret

Hayatta Amaçlarınız Olması Yeterli Değil: Günlük Niyetler Belirlemek Hayatınızı Değiştirecek

Başarı Cesaret Kolektif Kozmos
Credit: ebiv.vn

Eminim amaçlarınız vardır peki ama niyetlerinizi belirlediniz mi? İşte günlük niyetler belirlemenin dünyanızı nasıl değiştirebileceği.

Girişimciler amaç belirlemenin önemini ve gerekliliğini bilir, ama kaçının hedef koyduğundan şüpheliyim. Fark ne mi? Amacımızı belirlemek geleceği görmemize, ne istediğimizi anlamamıza, plan yapmamıza ve ona ulaşmak için iz üstünde olmamıza yardım eder. Bizi zamandan koparır ve sahip olmadıklarımızın altını çizer. Amaçlarını belirleyenler ve bazen de onlara ulaşmakta başarısız olanlar için amaç belirlemek kişiyi sadece başaramama durumuna değil başarısız biri olma hissine de sürükler.

Niyetlerinizi belirlemek ve onlarla yaşamak şu an kim olduğunuza odaklanmanıza, değerlerinizi fark etmenize ve değerlerinize uygun yaşamanıza, fiziksel enerjinizi arttıracak olan duygusal enerjinizi arttırmanıza olanak tanır. Birçok girişimci değerler yargılarını anlatmak konusunda mükemmeldir ve değerlerinden sapmadan yaşamanın başarı elde etmek ve daha da önemlisi mutluluk için güçlü bir yol olduğunu bilirler. Günlük niyetler bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca size bir yol haritası olurlar ve her günü nasıl da sonuna kadar yaşamanız gerektiği hatırlatırlar. Size bir gaye ve gayenize ulaşmanız için de ilham ve motivasyon verirler. Günlük niyetlenmeler hayatınızı değiştirebilir.

Sonsuz olasılığa açık olmaktan başlayarak, direksiyonun başına geçip olaysız ve güvenle gideceğim varmaya kadar gün içinde yaptığım her şey hakkında bir niyet belirlerim. Niyetimizi koyarken kurallar yoktur ama faydalar, kılavuzlar ve benim için çok işe yarayan hatırlatıcılar vardır. Benim hedefim onları burada paylaşmak, böylelikle onları almak ve bu bilgilerden faydalanmak isteyen herkes kendi yolunu açabilir.

Niyetlerin sınırı yoktur.

Artık, hepimiz insan bilincinin suyun moleküler yapısından insanlığın refahına kadar her şey üzerinde etkisi olduğunu biliyor ve kabul ediyoruz. Bir de şunu düşünün: bedeninizin %90 sudan oluşuyor. Dr. Masaru Emoto suyun düşünce ve niyet ile etkilenebildiğini kanıtladı. Bedeninize bilinçli bir şekilde, olumlu seçimlere doğru yönelimler vermeye başladığınızda vücudunuzda oluşabilecek değişiklikleri hayal edin. Ve enerjinizin çevrenizdekiler üzerinde etkisi olması nedeniyle bu değişiklikler sadece sizinle de kalmıyor.

Niyetler değerlidir.

Niyetler, amaçlarla karıştırılmamalıdır: Onlar olmak istediğinizle kişiyle ilgili, dünyaya ne katmak istediğinizle ilgili ve başkalarının yaşamlarına nasıl dokunmayı seçtiğinizle ilgili.

Örnek: Bugün kibar olmaya niyetlendim, kendimi başkalarının hayatlarını keyiflendirecek tüm olasılıklara açtım.  

Niyetlenmek sizi daha verimli yapabilir.

Üretken olmak için niyet koyarken, zihninizi ve kalbinizi daha yüksek verimliliğe ve diğer arzularınıza ulaşmanıza vesile olacak niyetler belirlemede daha da güçlü bulacaksınız.

Örnek: Zihnimin berraklığı, ilhamı ve amacıma ulaşmak için bana rehberlik edecek her şeyi alması için niyetleniyorum.

Niyetlerinizi belirlemek kapalı kaldığınız zihninizden çıkmanıza yardım edecek.

Niyetlerinizi dillendirmek zihninizi problemlerinizden ve algıladığınız tüm sınırlardan uzaklaştıracak. Bunun yerine, tüm konsantrasyonunuzu hayatınıza olumlu etkisi olan şeylere odaklayacaksınız. Daha iyi hissetmeyi dileyeceğinize bugün nasıl hissetmek istediğinizi açıkça belirtin bu değişimin gücünü sizin ellerinize bırakır.

Örnek: Sahip olduğum her şey ve olduğum kişi için şükran duyarak yaşamaya niyetlenmem keyif ve aşkın kalbime, pozitif enerjinin de bedenime dolmasına izin veriyor.

Niyet belirlemek diğer türlü kaçırdığınız şeyleri görmenizi sağlar.

Düşüncelere dalıp etrafınızda olan biteni pek de fark etmediğiniz olur mu? Dünyanın küçük mucizelerini görmek size birçok fayda sağlar ve bir anda olaylara bakış açınızı değiştirebilir. Mesela, ben sık sık evimin bahçesinde çalışıyorum ve çevremdeki güzelliklerin farkına varmaya niyet ediyorum. Sonuç olarak, ben işime odaklanırken, aslında zevkini çıkarmak için dışarıda olduğum ama bakmayı ihmal ettiğim ve kıymetini bilmeden geçip gittiğim şeyler arasında kaybolmamayı hatırlıyorum. Kuşlar, kelebekler ve yeni açan çiçekler enerjimi, hevesimi ve yaratıcılığımı arttırıyor.

Örnek: Farkındalığımı arttırmaya niyetleniyorum böylelikle keyif alabilir, bir şeylerin değerini anlayabilir ve doğanın güzelliğine katkıda bulunabilirim.

Niyetler büyük ölçekli katkıları da içerebilir.

Çoğumuz dünyada olup bitenlerle ilgili endişe duyarız, ama bazen yardım edemeyecek kadar güçsüz hissederiz. Kelebek etkisini hatırlayın: Küçük bir değişiklik büyük farklar yaratabilir. Fark yaratmak adına bir niyet koymak zihninizi yeni fikirlere ve fırsatlara açabilir. En ufak bir katkısı bile bakış açınızı değiştirebilir. Sadece değişimin bir parçası olmaya niyetlendiğinizi sesli söyleyin, bu sizi güçlendirecektir.

Örnek: Ben (probleminizi söyleyin) katkı sağlayabilecek her türlü fırsata açık olmaya niyetleniyorum ve değişime hizmet ederken yaptığım tüm şeyler için minnettarım.

Birkaç dakikanızı ayırın ve günlük niyetlerinizi yazın.

Fikirlerinizi aşağıda paylaşabilirsiniz!

Bizi Takip Edin

Haber Bültenimize Abone Olun

error: İçeriğin İzinsiz Kopyalanması Yasaktır.