Sahte Bilim Spiritüel

Boğa Burcunda Yeni Ay: Kişisel Ve Kendimize Biçtiğimiz Değerlerde Görülen Değişimler

Burçlar - Kolektif Kozmos
Credit: collective-evolution.com

Evrensel Zaman dilimine göre 26 Nisan saat 12:16’da Boğa Burcu Yeni Ay’ı başlayacak. Yeni Ay, 29 gün sonra bir sonraki gerçekleşene kadar hüküm süren yeni enerji dalgalarının başlangıcıdır. Ancak bu zamanın astrolojik yapıları sonraki iki hafta üzerinde genel anlamda daha güçlü bir etkiye sahip olacaktır.

Merkür 9 – 10 Nisan’dan beri gerilemekte ve bu aralıkta tamamen kaybolmuş olacak. Yavaş yavaş gözlemleyecek olsak da 3 – 4 Mayıs’ta gerilemeyi bırakıp tekrar ilerlemeye başlayacak. Bu tarihten itibaren hız kazanacak ve önceki üç hafta süresinde öğrendiğiniz dersler ve kazandığınız içgörüler daha bir anlamlı gelmeye başlayacak. Bazı şeyler yerine oturacak ve hayatınız daha temiz bir akış kazanacak. Merkürün gerilemesiyle ortaya çıkan birtakım problemler onun hareketindeki bu değişimle beraber ilk birkaç gün içide gözlenebilse de gezegenin hız kazanmasıyla yok olacaklar.

Venüs gerilemesini 15 Nisan’da bitirmiş olsa da yavaşça hareket etmeye devam etmekte. Bazı olaylar; ilişkilerimiz, para, değerler, güzellik ve yaratıcılıkla ilgili gelişme ve zorluklar çözüme kavuşmaya devam edecek. Gerilemekte olan Merkür de Venüs etkisi altındaki Boğa burcunun simgelerinden olduğundan aynı etkilerin güçlendirilmesini sağlıyor. Bu Yeni Ay’ın birkaç gün sonrasında, 28 Nisan’da, Venüs burçlar kuşağının başındaki Koç burcuna dönecek ki bu da yukarıda bahsi geçen Venüs etkisini daha etkili kılarak yeni başlangıçlar sunabilir.

Yeni Ay’da Boğa, Gezegenler Arası 60°’lik bir açı ve Neptün – Balık İlişkisi

Boğa, “sabit” değerleri temsil eden bir Toprak sembolüdür. Bu sebeple de bir kaya gibidir: sert, güçlü ve öğütüldüğünde toprağa dönüşen. Pratik, güvenilir, kararlıdır ve aynı zamanda değerler, güzellik, para ve özdeğer gibi Venüs etkisine giren alanlarla da ilişkilidir. Boğa burcu sembolü yiyecek, doğa gibi fiziksel/materyal dünyayı daha çok temsil eder ve hisleri uyaran her şey bu sembolün etkisi altındadır.

Boğa enerjisi aynı zamanda inatçı ve fazla hoşgörülü olabilir. Bu “Sabit Toprak” odaklılığı yüzünden durgun da olabilir. Boğa işareti en iyi hareketle uyum sağlar ve bu üretkenliğin habercisi olabileceği gibi sürekli tembelliğin celladı da olabilir.

Merkür’ün gerilemesinin bir kısmının Boğa’yı etkilediğini ve onun rehberi Venüs’ün gerileme sonrası döneminde bulunduğunu göz önünde bulundurursak şu an ve önümüzdeki haftalarda bu zamana kadarki hayatımızı etkileyen faktörler hususunda birtakım değişiklikler ve yeni başlangıçlar gözlemleyebiliriz.

Bu Yeni Ay, Balık burcunda spiritüellik ve yaratıcılıkla ilişkilendirilen Neptün’le uyumlu ve destekleyici bir durum da yaratır. Boğa ve Neptün enerjisi kombinasyonu bize Merkür’ün gerileme sürecinde ruhumuzdan içgörüler edinmede yardımcı olabilecek mükemmel bir fırsat zamanı sunabilir. Neptün etkisi Yeni Ay ile 3 – 4 Mayıs’ta Merkür pozisyon değiştirmeye başladığında en güçlü etkiye sahip olacak.

Merkür Uranüs ile Birleşiyor, Satürn ise Chiron’la Birlikte Geriliyor

Merkür’ün gerilemesi Uranüs’ü ayın 28’inde Venüs’ün aynı burç kuşağı başlangıcına girmesinden bir saat kadar önce Koç burcu ile birleştiriyor. Pozitif anlamda bu yenilikçi düşüncelerin, birden gelen içgörülerin veya iletişimde aşılan zorlukların işaretçisi olabilir. Aynı zamanda diğerleriyle isyankar sayılabilecek anlaşmazlıklar ya da bazı iletişim kanalları veya anlaşmaların geçerliliğini yitirmesi, bir şeyden ayrılma olarak da yorumlanabilir. Bu Merkür – Uranüs ilişkisi Yeni Ay’da Merkür’ün “ilerleme” zamanı olan 10 Mayıs’a kadar devam edecek birkaç hafta boyunca etkisini sürdürecek.

Satürn ise Chiron ile dar bir alana doğru dönmekte. Bu karesel enerji kışın başlarında başladı ve sonbaharın başlarına kadar devam edecek. Ancak özellikle önümüzdeki Yeni Ay’ın ilk haftasında bunun güçlü etkilerine tanık olacağız. Pek çok kişi için bu, gerek fiziksel gerek spiritüel her türlü iyileşme için çaba gösterip disiplin uygulama zamanıdır ve bunun aynı zamanda negatif bazı örüntülerle de ilişkisi bulunabilir. Alternatif olarak, Satürn’ün etkisi altındaki disiplin, sorumluluk ve taahhütle ilgili sorunlarımızı düzeltmenin tam zamanı olabilir.

Satürn 6 Nisan’dan beri gerilemekte ve bu Ağustos sonlarına kadar böyle kalacak. Şimdi zaman Yaz sonlarında ve Sonbahar’da  hayatımıza girecek yeni gelişmelerde işimizi kolaylaştırabilecek şeyleri (tekrar gözden geçirme, hatırlama, yukarıda Satürn ile ilişkisi olduğu söylenmiş konular hususunda yapılan herhangi bir değişiklik) yapma zamanıdır. Mars’ın yörüngesinin ötesinde bulunan diğer dış  gezegenler uzun zamandır gerilemekteler, ancak biz astrologlar onları Merkür, Venüs ve Mars gibi iç gezegenler (yani “kişisel gezegenler”) kadar ön planda tutmuyoruz.

Plüton 20 Nisan’da gerilemeye başladı ve bu süreç 28 Eylül’e dek devam edecek. Plüton gücü, kontrolü, manipülasyonu, yer altını, sırları, gizli şeyleri, seksi ve değişimi yönetir. Gerilediğinde bu ögeler üzerinde düşünür ya da gözden geçirmeler yaparız. Plüton’un en son gerilemede olduğu zaman ise 2016 Nisan ortalarından 2016 Eylül sonları aralığıdır.

Yeni Niyetler ve Göz Önünde Bulundurmanız Gerekenler

Şu an gözden geçirmeniz gereken iç değerlerinizle ilgilendiğiniz şeyler nelerdir? Hayatınızı finansal anlamda rahatlatmak ve/veya Dünya ile daha bir bütünleşmek için ne yapabilirsiniz? Ederiniz nedir?

Bunlar Yeni Ay’da odaklanabileceklerinize birkaç örnek olsa da Boğa ile alakalı diğer konularla da bağlantılı olabilirler. Bu Yeni Ay tam olarak Evrensel Saat’e göre 26 Nisan saat 12:16’da gerçekleşecek. Bunun sizin saat diliminizde neye tekabül ettiğini internetten araştırıp kolayca bulabilirsiniz.

Niyetelerinizi Yeni Ay’a mümkün olduğunca yakın bir zamanda oluşturmak önemli de olsa onu bunun başlangıcından itibaren ilk 24 saat içinde de yapabilirsiniz. En iyi zaman aralığı ise Yeni Ay’ın öncesi ve sonrasındaki ilk yarım saattir.

Yazan: Carmen Di Luccio
Çeviren: Nejla Nur Güney
Yazının Orijinal Linki: http://www.collective-evolution.com/2017/04/25/new-moon-in-taurus-the-beginning-of-a-new-wave-of-energy/

Kolektif Kozmos’da yayımlanan, yazar veya çevirmenlerimize ait herhangi bir yazı, çeviri, makale veya haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanımı halinde muhataplar hakkında hukuki yollara başvurma hakkımız saklıdır.

Çevirmen Künyesi

NEJLA NUR GÜNEY
Boğaziçi Çeviribilim üçüncü sınıf öğrencisiyim. Üç yıldır İstanbul’da yaşıyorum. Kahveye derin bir ilgi duyduğum için iki sene baristalık yapıp çeşitli demleme metotları öğrendim. İki buçuk senedir Japonca öğreniyorum ve mezun olmadan önce Japonya’ya değişim öğrencisi olarak gitmek istiyorum. Bir yandan freelance çevirmenlik ve (çevrimiçi) eğitimsel içerik yazarlığı yapıyorum. Erkek arkadaşımla birlikte İsveççe öğreniyor, İsveç’e yerleşme planları yapıyoruz. Hobilerim: diller, öğrenmek, kitaplar, yemek yapmak. Köpekleri, kirpileri ve kar tilkilerini çok seviyorum.

Bizi Takip Edin

Haber Bültenimize Abone Olun

error: İçeriğin İzinsiz Kopyalanması Yasaktır.