Spiritüel

Biriyle Kozmik Bir Bağlantıya Sahip Olduğunuzu Gösteren 7 İşaret

Kozmik Bağlantı- Kolektif Kozmos
Credit: Pinterest

Evrendeki her şeyi birbirine bağlayan, beraber çalışarak bizlere kaderimiz doğrultusunda yol gösteren karmaşık ve kapsayıcı bir ilişkiler ağı bulunduğunun uzun zamandır hepimiz farkındayız.

Bu durum yalnızca hayatımızda meydana gelen olayları değil, hayatımıza giren insanları da kapsar. Bu insanlar bize bazı hayat dersleri vermekte ve bireysel yolculuğumuzda bize rehberlik etmekte büyük önem taşır.

Bu kavramı daha iyi anlamak için öncelikle maddesel ve ruhsal alemler arasındaki belirgin farkı bilmemiz gerekli.

Ruhsal alemdeki varlığımızda bir sonraki hayatımızın nasıl olacağını-nereye varacağımızı, hangi nihai hedefi gerçekleştireceğimizi ve ‘büyük resim’e dahil olan diğer tüm önemli planlarımızı ruhlarımız belirler.

Maddi alemdeyse böylesine önemli bir parçası olduğumuz büyük resmin maalesef ne farkındayızdır ne de ona uyum sağlarız.

Ruhlarımız bu karmaşık, evrensel yapbozla ne kadar uyumlu olduğumuzun farkında olsa da bu bilgi maddi yaşamlarımız sırasında bizim için kolayca erişilebilir değildir. Bunun yerine daha çok çevremizdeki dünyaya ve bugün nerede olduğumuza odaklanırız.

Bu noktada kozmik bağlantılar önem kazanıyor. Bu insanlar özellikle bizlere yol göstermek ve evrensel yapboz tarafından çizilen yolda yürümemize önderlik etmek amacıyla hayatımıza girmişlerdir.

Onlar bazen bizlere ilham veren ve motive eden olumlu insanlar olabildikleri gibi bazen de etkileşimlerimiz sonucu önemli dersler aldığımız, başa çıkması zor kimseler olabilir. Bu bağlantılar manevi alemde ruhlarımız tarafından bizim için özellikle seçilen ve her biri hayatlarımızda belirli bir amaca hizmet eden kişilerdir.

Öyleyse hayatınıza giren herhangi birinin kozmik bir bağlantı nedeniyle mi yoksa yalnızca şans eseri mi orada olduğunu nasıl anlarsınız?

Bu 7 İşarete Dikkat Edin;

1. Bizi Motive Eder ve Bizlere İlham Verirler

Çoğu zaman hayatını bizim de aynı derecede arzulamamız ve peşinden koşmamız gereken bir şekilde yaşayan bir bağlantı getirilir bize.

Bizim için rüya olan hayatları yaşayan insanları görmek eğer yeterince odaklanıp bu yolda çaba gösterirsek bizim de böyle bir yaşamı elde edebileceğimizin bir kanıtıdır. Onlar her şeyin mümkün olduğunu hatırlamamıza yardımcı olurlar.

2. Yavaşlamamıza Yardım Ederler

Maddi alem çoğu zaman bizleri kapıp akışın içinde sürükleyerek hızla ilerleyen bir bilgi kasırgası haline geldi.

Öyle ki yeterince dikkatli olmazsak göz açıp kapayana dek manevi rotamızdan binlerce kilometre öteye sürüklenebiliriz! Bu ilişkiler, durup yavaşlamamız ve hayatımızla ilgili bilinçli kararlar vermemiz konusunda bize yardımcı olur.

3. Bizleri Acıyla Eğitirler

Kozmik bağlantılarımızdan kazanacağımız dersler bize her zaman mutlu deneyimler ve olumlu ilhamlar şeklinde gelecek değil tabi ki.

Hayatımıza giren bazı bağlantılar bizleri konfor bölgemizden çıkmaya zorlar ve kendimizi gerçek anlamda sorgulamamız adına bize meydan okurlar ki bu hiç de kolay bir süreç değildir!

4. Rutinlerimizi Bozarlar

Kozmik bir bağ hayatımıza girdiğinde bu dönemde maddesel düzlemde yarattığımız dünyevi rutinlerimize değil yolculuğumuzun tamamına odaklanırlar.

Bildiğimiz anlamdaki hayatımızı sarsar, halihazırdaki yaşamımızı tekrar gözden geçirmemiz ve muhakeme etmemiz için bizi zorlarlar.

5. Kalbimizi Açmamıza Yardımcı Olurlar

Kendinizi maddi dünya tarafından boğulmuş halde bulduğunuzda kalbinizi korumak adına kendinizi herkese kapatma tuzağına düşmek kolay olabilir.

Ruhani yolculuğumuza devam etmek ve evrendeki nihai yerimizi bulmak için kalplerimizi her deneyimin ardında yer alan yüksek amaca açık tutmalıyız.

6. Bize Amacımızı Hatırlatırlar

Hepimiz ruhani bir amaç uğruna bu dünyaya getirildik; ne yazık ki bu amaç hayatın koşuşturması içinde kolaylıkla unutulabiliyor.
Çevremizdekilerin etkilerini dinlerken yolumuzdan sapabiliriz ve hayatımıza giren yakın, anlık bir kozmik ilişki bizlere ruhani düzeyde aslında olduğumuz kişiyi hatırlatabilir.

7. İyileştiricidirler
Ruhani yolculuğumuzda bizim için geçmişin acılarından daha büyük bir engel yoktur herhalde.

Bazı kozmik bağlantılar ruhlarımızı iyileştirmek, geçmiş tecrübelerimizle yüzleşmemize ve onların üstesinden gelmemize, böylece güvenle ilerlememize olanak sağlamak amacıyla hayatlarımıza girmişlerdir.

Kolektif Kozmos’da yayımlanan, yazar veya çevirmenlerimize ait herhangi bir yazı, çeviri, makale veya haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanımı halinde muhataplar hakkında hukuki yollara başvurma hakkımız saklıdır.

Yazının Orijinal Linki

Çeviren: Rabia Evgin

Bir Yorum Yazın

Yorum yazmak için tıklayın

Bizi Takip Edin

Haber Bültenimize Abone Olun

error: İçeriğin İzinsiz Kopyalanması Yasaktır.