Doğa ve Sağlık Spiritüel

Beyin Epifizinize Zarar Verebilecek 4 Şey

Beyin Epifizi - Kolektif Kozmos
Credit: Conscious Life News
Sezgisel yeteneklerinizi geliştirmek ve Ruhsal Dünya’ya bağlanabilmek istiyorsanız beyin epifizine iyi bakmak, kendinize yapacağınız en büyük iyilik.

Ruhunuzun merkezi olan beyin epifizine zarar veren günlük şeyler nelerdir dersiniz? Daha önceki yazılarda beyin epifizinin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlatmıştık.

Beyin epifizi, ruhsal frekanslara bağlanmanıza yardımcı olduğundan onu korumamız gerekir. Tabii, bir şeye neyin zarar verdiğini bilmeden onu koruyamazsınız.

Bu yüzden size, beyin epifizine zarar verebilecek günlük aktiviteleri içeren 4 madde hazırladık. Onu tamamıyla korumak adına yapabileceğiniz karşı saldırılardan ve açabileceğiniz kalkanlardan da bahsedeceğiz.

 

 

Florlanmış suyun, ağız çalkalama sularının ve diş macunlarının yoğun kullanımı kireçlenme yapacağından beyin epifizinin çalışmasına engel oluşturur.

1)Florür

Yıllardır yapılan reklamlar ve hatta devletler, diş sağlığımız için florürün ne kadar faydalı olduğunu bize sürekli hatırlatıyor. Bu uzun süredir tartışılan bir konu çünkü bir taraf, çürüklerle savaşmanın önemini ve florürün zararsız olduğunu savunsa da diğer taraf, florürün birçok yönden zararlı olduğunu öne sürüyor.

Bu tartışma, iki florür türü olmasından kaynaklanıyor.

Kalsiyum florür minerali, doğal olarak oluşan bir florür türü. Bu mineral, kaynak sularında ve bazı yiyeceklerde zararsız miktarlarda bulunabilir.

Diğer bir tür olan sodyum florür ise zararlı olabiliyor. Sodyum florür doğal olarak oluşan bir madde değil. Bu bileşik sentetiktir ve endüstriyel olarak üretilerek içme sularına, diş macunlarına ve ağız çalkalama sularına katılır.

Yani florlanmış suların, ağız çalkalama sularının ve diş macunlarının yoğun kullanımı kireçlenmeye yol açacağından beyin epifizine zarar verebiliyor.

Beyin epifiziniz kireçlendiğinde aşağıdakilerin bazılarını ya da hepsini yaşayabilirsiniz:

Fiziksel Etkiler

 • Kan dolaşımı bozukluğu
 • Obezite ve kilo verememe
 • Sindirim sistemi bozukluklar
 • Böbrek problemleri
 • Tiroit problemleri
 • Görüş bozuklukları

Zihinsel Etkiler

 • Oryantasyon bozukluğu
 • Yön duygusu kaybı
 • Düşünceleri ve söylenecekleri unutmak
 • Soyut kavramları kolayca anlama yeteneğini kaybetmek

Duygusal Etkiler

 • Duygudurum bozuklukları

Ruhani Etkiler

 • Sezgisel yeteneklerin azalması
 • Yaratıcılığın kısıtlanması/at gözlüklerini çıkaramamak
 • Astral seyahat yaparken zorlanma
 • Ruhsal Dünya’ya ruhsal mesaj iletip oradan mesaj almakta yaşanan sorunlar
 • Sık sık keyifsiz ya da hapsolmuş hissetme

Bu etkilere karşı koyabilmek için florür içeren ürünlerin hayatınızdaki yerini sorgulamanız gerekiyor. Tabii bu, diş sağlınızdan ödün vereceğiniz anlamına gelmiyor.

Yapmanız gereken tek şey sentetik ürünlerdense organik ürünleri satın almak. Kendinizi korumak istiyorsanız “florürsüz diş macunu” ya da “bitkisel diş macunu” kelimelerini arama motorunuza yazmanızda fayda var.

Florlanmış su içmeyi kesmek ve daha çok organik gıda tüketmek de tavsiyelerimiz arasında. Yeterli miktarda iyot aldığınızdan emin olun. Çünkü iyot, vücudunuzdaki florürün idrar yoluyla dışarı atılmasını sağlar. İyot içeren besinler arasında yosun, yumurta ve Etiyopya fasulyesi bulunur. İyot takviyesi almak istiyorsanız ise önce doktorunuza başvurun.

Son olarak, florür zehirlenmesinden (beyin epifizinin kireçlenmesinden) kurtulmak için daha çok meditasyon yapmalısınız. Meditasyon, fiziksel olarak kireçleri etkilemese de vücudunuzu, zihninizi ve ruhunuzu dengede tutarak beyin epifizinizi çalıştırır.

Pasif içici de olsanız da sigara dumanı solumak, beyin epifizine zarar verir.

2) Tütün ve Alkol

Beyin epifizinin geliştirmek ve daha iyi çalışmasını sağlamak için tütün ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan kurtulmanız gerek.

Bazı yemekler pişirilirken şarap, bira ya da başka türlü alkoller kullanılabilir. Vücudunuza az miktarda alkol girdiğinden bunun pek bir zararı yoktur.

Sosyal içicilik ya da sosyalleşirken alkol almak da kabul edilebilir ancak, bir kadehten fazla içmeyeceğinizden emin olmalısınız. Eğer daha fazlasını tüketirseniz de bunu sık yapmaktan kaçınmalısınız.

Sigara konusuna gelirsek… Sigarayı tamamen bırakmalısınız. Pasif içici de olsanız beyin epifiziniz zarar görebilir.

Temiz havada, bol güneş ışığı altında (genellikle sabahın erken saatlerinde), florlanmamış su içerek yapacağınız bir yürüyüş, sigara ve alkolün bıraktığı kötü izleri beyin epifizinizden silmeye yardımcı olabilir.

 

Bitkisel ağırlıklı beslenmek ya da vegan olmak beyin epifizi için çok yararlı. Hayvanlar öldürüldüklerinde veya yaralandıklarında toksin salgılarlar ve bu zararlı maddeler, etlerinde de bulunur. Tabii bu etleri yediğinizde bu toksinler sizin de sisteminize girer.

3) Et ve Hayvansal Gıdalar

Sadece bitkisel beslenen insanların sezgi yetenekleri daha yüksek bir seviyededir.

Bunun temel nedeni, et (özellikle kırmızı et) ve hayvansal gıda tüketiminin beyin epifizini engellemesidir.

Bitkisel beslenmek, et yememek ve hayvansal ürünleri bırakmak beyin epifizi için en iyisi olacaktır. Bu ürünler arasında süt, yumurta ve peynir, tereyağı, dondurma gibi süt ürünleri bulunur.

Veganlar, sadece bitkisel besin tüketirler.

Vegan terimi, hayvanlardan elde edilend deri ve tüyden yapılan eşyalar gibi üretiminde hayvanların öldürüldüğü ya da acı çektirildiği ürünleri kullanmayan insan anlamına da gelir.

Peki koyun gibi hayvanlardan elde edilen yün hakkında ne düşünüyorsunuz? Eğer yün kırpma işleminde hayvan öldürülmüyor ya da yaralanmıyorsa, kullanımı bir sorun teşkil etmemeli.

Tabii buna tamamen karşıysanız yün içeren tüm ürünleri kullanmamanız daha iyi olacaktır.

Aynısı tavuk ve inek gibi hapsedilmiş hayvanlar için de geçerli. Tesislere hapsedilen bu hayvanlar, enjekte edilen antibiyotikler sayesinde seri olarak yumurta ve süt üretmeye zorlanıyorlar.

4) Kirlilik

Her türlü kirlilik beyin epifizine zarar verir. Şu şekillerde ortaya çıksalar bile:

·         Dış Çevre Kirliliği

 • Hava Kirliliği: oksijen solunumunun duman, sis ya da diğer kirleticilerle azalması
 • Gürültü Kirliliği: kulaklarınızın ve zihninizin yüksek ve rahatsız edici sesler tarafından saldırıya uğraması
 • Toprak Kirliliği: çöplerin ve atıkların düzgün imha edilememesi yüzünden sağlığımızın etkilenmesi
 • Su Kirliliği: Su kaynağında atık maddeler bulunması sebebiyle sağlığın olumsuz
 • Işık Kirliliği: gözlerinizin ve zihninizin çok az ya da çok fazla ışığa maruz kalması; göz yorgunluğuna ve hatta halüsinasyonlara sebep olabilir.
 • Görüntü Kirliliği: çevrenizdeki estetiksel ve düzensel yoksunluğun zihninize saldırısı. Örneğin, doğal güzelliklere bakıp rahatlamak yerine her gün gökdelenleri ve reklam panolarını görüyoruz.
 • Termal Kirlilik: sürekli değişen sıcaklıklara maruz kalarak sağlığın olumsuz etkilenmesi. İnsan yapımı (ısıtıcı ve klimalar gibi) olabileceği gibi doğal etmenlerden (seller ve kuraklık) de kaynaklanabilir.

·         İçsel Kirlenme (zihinsel ya da psişik kirlilik)

 • İçsel kirlenme, dedikodu gibi olumsuz eylemlerin hayatınızda büyük yer kaplamasıyla duygularınızı ele geçiren ve ruhunuzu zayıflatan bir kirlilik türüdür.

“Kirlilik, içinizde stres yaratacağından beyin epifizine de zarar verir. Stres, vücudunuzu, zihninizi ve ruhunuzu olumsuz etkiler.”

Stres, melatonin üretimini etkileyerek beyin epifizini zedeler.

Melatonin, beyin epifizinin salgıladığı bir hormondur. Bu hormon, rahatlamak ve kaliteli bir uyku için son derece önemlidir. Melatonin üretimindeki dengesizlik, zihinsel kargaşalara, hızlı yaşlanmaya ve sezgisel yeteneklerin engellenmesine neden olabilir.

Beyin epifizini korumak ve Ruhsal Dünya’ya ulaşmak istiyorsanız içsel ve çevresel kirliliklerden uzak durmalısınız.

Çevre kirliliği, birçok insanın oluşturduğu bir şey olsa da kendi dükkanınızın önünü süpürerek, çevre kirliliğinin etkilerini en aza indirebilirsiniz.

Beyin epifizini korumak ve Ruhsal Dünya’ya ulaşmak istiyorsanız içsel ve çevresel kirliliklerden uzak durmalısınız.

İçsel kirlilikte ise ipler tamamen sizin elinizde. Ya yaşamınızı ele geçirmesine izin verirsiniz, ya da tamamen yok edersiniz.

Sezgisel yeteneklerinizi geliştirmek ve Ruhsal Dünya’ya bağlanabilmek istiyorsanız beyin epifizine iyi bakmak, kendinize yapacağınız en büyük iyilik. Bu yüzden, en büyük amacınız beyin epifizini korumak olmalıdır.

 

Bu yazıya yapacağınız yorumları dikkatle okuyor olacağız!

 

Orijinal metnin linki

Yazar: Tana Hoy

Çeviren: Ceren ÜRKMEZTÜRK

Kolektif Kozmos’da yayımlanan, yazar veya çevirmenlerimize ait herhangi bir yazı, çeviri, makale veya haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanımı halinde muhataplar hakkında hukuki yollara başvurma hakkımız saklıdır.

Çevirmen Künyesi

Ceren ÜRKMEZTÜRK
Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümü’ndeki öğrenimimi sürdürmekteyim. Bilime oldukça meraklı olduğum için teknik çeviri üzerine çalışmayı seviyorum. Japon kültürü ve diline engellenemez bir ilgim var ve bu yüzden 3 yıl önce Japonca öğrenmeye başladım. Dilerim ki yakında, Japoncadan Türkçeye çevirdiğim metinleri de beğeninize sunabilirim.

 

3 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Bizi Takip Edin

Haber Bültenimize Abone Olun

error: İçeriğin İzinsiz Kopyalanması Yasaktır.