Sahte Bilim

Astrolojik Olay: Güneş Aslan Burcunda – Gerginlikler Son Bulacak!

Aslan Burcu - Kolektif Kozmos
Credit: wakeup-world.com

Pazartesi günü yaşanacak Aslan burcundaki Yeni Ay, Aslan burcundaki Mars’ın da etkisiyle kalbimizde sakladığımız isteklerimizi gün yüzüne çıkaran güçlü bir enerji döngüsü yaratarak bu aya yeni bir soluk getirecek. Aslında bu ay yaşanan astrolojik geçişler, son 6 aydaki içsel çalışmalarımızdan çıkardığımız birçok dersin bir özetini oluşturup bize geri yansıtıyor. Bu 6 aylık zaman ise şubatta yaşanan Aslan burcundaki tam ay tutulmasından başlayıp Kuzey/Güney Ay düğümlerinin Kova/Aslan aksına geçmesi arasındaki süreçtir. Şubattaki tam ay tutulması, kalbimizi de gölgeye düşürüp, dünyadaki ve içimizdeki sevgi eksikliğinin farkına acı bir şekilde varmamıza sebep olmuştu. Ay düğümlerinin Kova/Aslan aksına geçmesi de gizli kalmış tüm travmaları iyileştirmek adına gün yüzüne çıkarmıştı.

Şimdi, 21 Ağustos’ta yaşanacak Güneş tutulmasıyla doruk noktasına ulaşacak bu güncel ay döngüsüne geçtiğimizde, kafamızın içinden çıkıp kalbimize yönelmeye meyilli oluyoruz. Korkularımızdan kurtulmanın zamanı geldi! Hayatı daha sonra yaşamak için ertelemeyin. Planlarınıza güvenin ve onlara göre yaşayın. Kalbinizin arzuladığı gibi yaşamaya şimdi başlayın!

Hadi bu Ay döngüsü içinde yaşanacaklara daha yakından bakalım.

Aslan Burcundaki Güneş, Ay ve Mars’ın, Koç Burcundaki Uranüs ile Yaptığı Açı

Gerginlikler Son Buluyor

Bu ayın Ay döngüsü boyunca, tüm gerginliklerin yerini berraklığın ve rahatlamanın aldığını hissedeceğiz ve hayatımızın yeni bir yönde ilerlediğine şahit olacağız. Bu ilerlemenin en büyük belirleyicisi de bu ay döngüsüne Kare bir görünümde başlayıp Uranüs ile açı yapan ve döngüyü üçlü hizaya girerek bitiren Güneş, Ay ve Mars. Uranüs’ün yöneticisi, şu sıralar Güneş ile bitişik olan Mars, bize bir hareket döngüsünde görünüyor ve bu astrolojik geçişin döngü boyunca çok büyük bir enerji gelişimi alanı olacağını gösteriyor.

Son ay döngüsü Yengeç (Yeni Ay) ve Oğlak(Dolunay) temel burçlarındaydı ve bir enerji değişimi yarattı. Şimdi de Aslan burcunun enerjisine doğru ilerledikçe, geçen ay gün yüzüne çıkardığımız yeni yönleri keşfetmeye çağırılıyoruz. Bu enerji bizim için hala yeni olduğundan dolayı tüm bunların ne anlama geldiğini ve bize neler getireceğini benimsemek ve kavramak, zihnimiz için karmaşık, duygularımız için de rahatsız edici olabilir. Ancak bu tedirginlik, Güneş ve Mars, Kare görünümden (gerilme açılarından), Ay döngüsünün sonundaki Güneş tutulması için Ay’a tekrar katılacakları üçlü hiza oluşumuna doğru ilerledikçe değişmeye başlayacak.

Şimdilik, bu sürecin işlemesine ve hayatınıza eşlik etmesine izin verin ve vicdanınızın öne geçmemesi için kendinize fırsat verin.

Yay Burcundaki Satürn Neptün Kare açısı, Balık Burcundaki Şiron ve İkizler’deki Ters Venüs

İnançtan bilgiye yöneliyoruz

Bu Ay döngüsünün nasıl gelişeceğine yönelik işaretlerden biri de halen Yay burcu Retro’sunda olan Satürn’ün Neptün, Şiron ve Venüs ile yaptığı açılar. Satürn’ün Neptün ve Şiron (Balık burcunda) ile kare şeklinde dizilmesi, inançlarımızla bağlantılı ve zamana uygun olmayan, eski moda fikirlerimizin ve korkularımızın hala daha çözülme sürecinde olduğu gösteriyor. Yay burcundaki Satürn’ün, İkizler’deki ters Venüs’te olması, yeni düşünce biçimleri oluşturmada ve yeni insanlarla yeni bağlantılar kurmada bize yardımcı olurken aynı zamanda geçmişteki hangi bağlantılardan kurtulmamız gerektiğini gösterecek. Bu, kendimizle yaptığımız içsel bağlantıları geliştirmenin ve kendi ruhlarımızdan çıkan ürünlerle iletişim kurmayı öğrenmenin bir parçası. Venüs Yengeç burcuna ilerlediğinde, şu an içimizde oluşan inançlarla daha derin bir duygusal bağ kurmaya başlayacağız. Bu adım, kimliğimizi oluşturan gerçeklerle duygusal bağımız ve çevremizdeki dünyayla ilişki kurma yolumuz olduğu için büyüme döngüsünde çok önemli bir yer tutar.

Yay Burcundaki Satürn, Koç’taki Uranüs ve Aslan’daki Merkür ve Kuzey Ay Düğümü

Kalbi yüceltme, doğruyu ifade etme

Satürn ve Uranüs arasındaki üçlü hiza, içimizde derin bir uyanış yaşamamızı yakın zamanlarda tetiklemişti. Bu yeni içsel farkındalıklar da güçlü bir değişim isteğine ve yeni yollar keşfetmeye yönlendirdi. Aslında modası geçmiş düşünce biçimlerini, gezegende (ve içimizde) ortaya çıkmaya başlayan yeni frekansları tam anlamıyla anlamak mümkün değil ve şu anki Satürn/Uranüs hizası bu değişimin hızına büyük bir ivme katmakta.

Üçlü hizanın bizim için anlamı, doğruları ifade ederek kalbimizin arzuladığı yöne gitmeye hazır olmaktır. Bunun sonucunda da etrafımızdaki maddi dünyanın oluşumuna şahit oluruz. Kendi gerçeklerimizi ifade ederek davranışlarımızı tekrar gözden geçirebilir, bize uyum getiren şeylere ilgimizi yoğunlaştırabilir ve yol ayrımlarından bizi en çok geliştirecek olanı seçebiliriz. Burada Uranüs de Satürn de geçmişteki bağlantılarımızdan kurtulmamızda ve bilinçsel farkındalığı pratiğe dökme yoluyla daha dengeli ve bütüncül bir değişim yaratmamızda bize yardımcı oluyor. Bunlar, bizi derinden uyandıran son derece güçlü enerjiler ve şanslıyız ki Satürn ile Uranüs 2017 boyunca üçlü bir hiza oluşturmaya devam ediyor olacak.

Ay’dan Mesaj: Unutulması Gereken Çok Şey Var!

Gerçekte kim olduğumuzu bulabilmemiz için unutmamız gereken o kadar çok şey var ki… Gerçek kimliğimizi, kendi gerçekliklerimizi hatırlamadan önce üzerimizden atmamız gereken tecrübeler ve birçok etki katmanı var. Kendimizi bulma arayışındayken, bütünlüğü ve öz sevgiyi hissetmeye hasretken sık sık yanlış yollara saparız. Doğduğumuz andan itibaren kendimiz dışındaki şeylere dikkat etmeye şartlanmışızdır. Yani genellikle kendimizde ne eksikse onu ararız. Bu öğrenilmiş eksiklik hissi, öz sevginin olmadığını gösterir. Sanki bu dünyaya amacımızı aramak için gelmişiz gibi… Sevgiyi aramak, mutluluğu aramak, işimizden tatmin olma duygusunu aramak gibi kendimize dışarıdan bakıp nasıl bir insan olmamız gerektiğini arayıp duruyoruz.

Ancak tüm bu arayışlar aslında bizi gerçeklikten, sevgiden daha da uzağa götürüyor.

Bu arayışın yönünü içeri doğru çevirmenin zamanı geldi de geçiyor. Öğrendiğimiz tüm yalanların arasından kendimizi çekip çıkarmalıyız. Kim olduğumuza odaklanmalı ve kim olmadığımızı boş vermeliyiz. Kim olduğunuza, nasıl biri haline geldiğinize bakarak ve düzeltmeniz gereken ya da eksik olan şeylere odaklanmayarak kendinize yepyeni bir bakış açısı getirmiş oluyorsunuz. Bu yeni bakış açısıyla kendiniz hakkında düzeltmeniz gereken tek şey, hayatınız boyunca gerçek kişiliğinizi bilmemenin ve kendinizi uymaya zorladığınız “normal” denilen inançların bıraktığı yaraları iyileştirmektir.

Normal diye bir şey yoktur. Herkes eşsizdir! Ve sizin eşsizliğinizin dünyada bir yeri, bir amacı, oynayacak bir rolü ve görecek, yaşayacak, yapacak bir sürü şeyi var.

Unutulması gereken o kadar çok şey var ki… Her şey, neyin eksik olduğunu unutup, neye sahip olduğunuza odaklanmakla başlar. Her şey kalpte başlar. Kendiniz olmak için buradasınız, başka bir şey olmayın. Kalbinizden geldiği gibi, cesaretle yaşamak için bu dünyaya geldiniz. Işığınızı her yere yayın ve gerçekliğin yaşayan bir örneği olun! Bu, kazanabileceğiniz en büyük başarı. Bu dünya için yapabileceğiniz en yapıcı şey. Bu, sizin amacınız. Kendiniz olarak yaşamak size başka bir şey olarak yaşamaktan daha çok zenginlik getirecektir.

Değişimin kendisi olun!

Kolektif Kozmos’da yayımlanan, yazar veya çevirmenlerimize ait herhangi bir yazı, çeviri, makale veya haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanımı halinde muhataplar hakkında hukuki yollara başvurma hakkımız saklıdır.

 

Çeviri: Ceren ÜRKMEZTÜRK

Yazar: Simon Vorster & Jennifer Langstone

Yazılış Tarihi: 28 Temmuz 2017

Orijinal Link

Çevirmen Künyesi

Ceren ÜRKMEZTÜRK
Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümü’ndeki öğrenimimi sürdürmekteyim. Bilime oldukça meraklı olduğum için teknik çeviri üzerine çalışmayı seviyorum. Japon kültürü ve diline engellenemez bir ilgim var ve bu yüzden 3 yıl önce Japonca öğrenmeye başladım. Dilerim ki yakında, Japoncadan Türkçeye çevirdiğim metinleri de beğeninize sunabilirim.

Bizi Takip Edin

Haber Bültenimize Abone Olun

error: İçeriğin İzinsiz Kopyalanması Yasaktır.