Sahte Bilim Spiritüel

21 Ağustos Güneş Tutulması Dua’sı

Güneş tutulması - Kolektif Kozmos
Credit: GZT

Hayat bazen hoyratça savurur bizi varmak isteğimiz yerin tersi yöne doğru.Cevabını bulamadığımız soruların içinde, ormanda yolunu kaybetmiş yolcu gibi döner dururuz .Korku ile cesaret, vazgeçiş ile umut, şüphe ile teslimiyet arasındaki hızlı geçişler yorgun düşürür bedenimizi.Bir mucize olsun,sihirli bir el gelsin değsin ve her şeyi değiştirsin isteriz.

Oysa hayatın sana kendini anlatma şeklidir bütün olanlar.Şu fani bedeninde yaşadığın her deneyim çok kıymetlidir,üzerindeki tortuları atman için her biri ,bir fırsattır.

Böyle zamanlarda kendimize bahşedebileceğimiz en büyük hediye, ayağa kalkıp devam edebilme gücümüzü tekrar kazanmaktır.“Samimi bir  dua” dileklerimizin, kaynağından akıp ete kemiğe bürünmesi için en güzel yoldur.

21 Ağustos Tarihin En Büyük Güneş Tutulması Olacak!

Bir devir kapanacak ve yeni bir döngüye gireceğiz.Bitirmek üzere olduğumuz döngüde “sorun” olarak gördüğümüz her ne varsa, sonrakine taşımamak ve bu geçişi kolaylaştırmak için gelin hep birlikte dua edelim 🙂

21 Ağustos Dua’sı

-Sevgi dolu bir insan olmanın yolunun önce kendini sevmekten geçtiğini gördüm anladım.Bundan sonra yaşadığım her ilişkide “almak için vermeye” gerek duymadan, sevginin asıl kaynağına ulaşıp kalbimden akmasına niyet ediyorum.

-İsteklerime ulaşmamda en büyük engelin “korkularım” olduğunu gördüm,anladım.Her daim Yaradan’ın elinin sırtımda olduğunu bilip  güvenle ve teslimiyetle yaşamayı seçiyorum.

-Hayat sahnesinde sadece ve sadece benden yansıyanların oynandığını, bu tek kişilik oyunda suretler değişse de konuşanın hep kendim olduğunu gördüm,anladım.Hiç kimseye kırılmadan,kızmadan,suçlamadan yaşadığım olaylar ile sahip olduğum inançlar arasındaki bağı kolaylıkla fark etmeye ve bana artık hizmet etmeyen inançlarımı değiştirmeye niyet ediyorum.

-Yaşadığım acıların; mevcut zanlarımdan,sahipliklerimden,bağımlılıklarımdan,şartlanmalarımdan ve duygusallıklarımdan kaynaklandığını gördüm,anladım.Acıya ihtiyaç duymadan bunları fark edip kolaylıkla arınmaya niyet ediyorum.

-Hayatımın sorumluğunu kendimden başka her kime veriyorsam gücümü de ona teslim edeceğimi gördüm,anladım.Gücümü elime alarak yürümeyi seçiyorum.

-Nefsime ağır gelen şeylerin içinde bir hayır olduğunu gördüm,anladım.Bu duyguların içinde boğulup kalmadan, gelişerek ve büyüyerek çıkmaya niyet ediyorum.

-Yalnız hissetmenin, kendimi Yaradan’dan ayrı görmenin bir sonucu olduğunu gördüm,anladım. Bedenimi, O’nunla aramda çizilmiş bir sınır olarak algılamaktan çıkıp sonsuzluğu hissetmeye niyet ediyorum.

-Değerimi bir başkasının biçmesine gerek duymanın, kendime değer vermemekten kaynaklandığını gördüm,anladım.Her insanın içine özenle yerleştirilmiş hediyeler olduğunu bilmeye ve bana ait olanları fark etmeye niyet ediyorum.Değerli ve özel olduğumu her hücremle hissetmeyi seçiyorum.

-Genlerle aktarılanların sadece fiziksel özellikler,yetenekler ve hastalıklardan ibaret olmadığını,ait olduğum soyda yapılanlardan benim de sorumlu olduğumu gördüm,anladım.Bunları fark edip dönüştürmeye niyet ediyorum.

-Başkaları gibi olmaya çalışmanın beni kendimden uzaklaştırdığını gördüm,anladım.Kim olduğumu bilmeyi,kendimi tanımayı ve kendim olarak fark yaratmayı seçiyorum.

-Sevmediğim bir işi yapmanın emek vermek değil,kendimden vermek olduğunu,bunun kendime yapacağım en büyük kötülük olduğunu gördüm,anladım.Yeteneklerimle uyum içinde, sevgiyle üretmeyi ve kazanmayı  seçiyorum.

-Dünyada ve hatta evrende olan biten her şeyde benim de payım olduğunu,ben değiştikçe dünyanın(dünyamın) da değiştiğini gördüm,anladım.Dünyamı güzelleştirmeye niyet ediyorum.

-Her anım için şükredeceğim bir hayatı seçiyorum.

Cumaları dilek kapıları açık olur.

Güneşimiz hep parlasın,umutlu Cuma’larımız olsun! 🙂

Yazan: Peri Özlem KÖM

Bu yazı periozlemkom.com‘dan alıntıdır.

Kolektif Kozmos’da yayımlanan, yazar veya çevirmenlerimize ait herhangi bir yazı, çeviri, makale veya haber izin alınmadan basılı olarak ya da internet ortamında kullanılamaz, çoğaltılamaz ve yayınlanamaz. Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanımı halinde muhataplar hakkında hukuki yollara başvurma hakkımız saklıdır.

Bizi Takip Edin

Haber Bültenimize Abone Olun

error: İçeriğin İzinsiz Kopyalanması Yasaktır.